„Chrzestny” – wystawa

Chrzestny - wystawa19 września 2008 roku o godzinie 18.00 w Galerii Uwaga Schody działającej przy Miejskim Centrum Kultury w Ostrowcu Św. miało miejsce otwarcie wystawy malarstwa i rysunku Marcina Jedlikowskiego i Mateusza Biedki pt. „Chrzestny”.

Pomysłodawcą i jednocześnie uczestnikiem wystawy jest Marcin Jedlikowski student III roku ASP w Krakowie, który do wystawy zaprosił Mateusza Biedkę – pięcioletniego chłopca. Marcin, będący ojcem chrzestnym Mateusza, prezentuje cykl wielkoformatowych obrazów olejnych zainspirowanych rysunkami artysty-maluszka. Jak sam przyznaje spontaniczna i nie do końca świadoma twórczość dziecięca chrześniaka, którą także można obejrzeć na wystawie, odważyła go nowych twórczych poszukiwań.

Marcin Jedlikowski jest członkiem Stowarzyszenia Kulturotwórczego Nie z tej Bajki oraz uczestnikiem grupy artystycznej STRUPEK z Krakowa, która na wiosnę b.r. zaprezentowała w Ostrowcu projekt „Poligon”.

Wystawę można oglądać do połowy października w Galerii Uwaga Schody w Ostrowcu Świętokrzyskim. Współorganizatorem jest Miejskie Centrum Kultury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *