SZKOŁA SZTUKI 2018

„Szkoła Sztuki” to projekt edukacyjny, w ramach którego młodzież i osoby dorosłe otrzymują solidny kurs artystyczny a dzieci biorą udział w inspirujących zajęciach pobudzających kreatywność. Udział we wszystkich zajęcia jest bezpłatny!

Kurs artystyczny dla młodzieży i dorosłych obejmuje naukę klasycznego rysunku, czyli ćwiczenia rysunkowe i malarskie martwej natury, modela, podstawy portretowania, zadania z kompozycji oraz detal architektoniczny. Dodatkowo uczestnicy mają możliwość wzięcia udziału w kursie historii sztuki, który obejmuje sztukę na przestrzeni dziejów – od prehistorii po współczesność. Zakres prezentowanego materiału zgodny jest z kanonem, który obowiązuje na egzaminach maturalnych z historii sztuk i oraz na egzaminach na studia.

Zajęcia pobudzające kreatywność dla dzieci składać się będą z ćwiczeń sięgających do różnych aspektów twórczości (ćwiczenia plastyczne, elementy projektowania, dekorowania) oraz zabaw służących usprawnianiu twórczego myślenia.

Uczestnictwo w „Szkole Sztuki” jest całkowicie bezpłatne, jednak obowiązują zapisy, które przyjmujemy pod numerami telefonów: kurs dla młodzieży i dorosłych – 501 839 067 i zajęcia dla dzieci – 535 988 069. Uwaga: ilość miejsc jest ograniczona! O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłaszający się deklaruje uczestnictwo w całym czteromiesięcznym cyklu zajęć.

Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu w godzinach popołudniowych od poniedziałku do piątku w pracowni Stowarzyszenia Kulturotwórczego Nie z tej Bajki, która mieści się przy ul. Sienkiewicza 70/28 (Centrum Aktywności Obywatelskiej). Nad prawidłową realizacją programu „Szkoły Sztuki” czuwa troje doświadczonych animatorów: Katarzyna Kozińska, Marcin Jedlikowski i Wojtek Mazan.

Działanie finansowane jest z budżetu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski w ramach dotacji celowej udzielonej na zadanie pod nazwą „Szkoła Sztuki” w 2018 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *