Kursy przygotowawcze na studia artystyczne

SZKOŁA SZTUKI to kursy przygotowawcze na studia artystyczne. Oferujemy kursy rysunku, malarstwa i historii sztuki. Zapraszamy młodzież gimanazjalną i ponadgimanazjalną ale także osoby dorosłe. Zajęcia prowadzone są w grupach wiekowych z dostosowaniem się do poziomu i potrzeb kursantów. Kursy odbywają się w Centrum Aktywności Obywatelskiej przy ul. Sienkiewicza 70/28 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zapraszamy!

Kurs rysunku i malarstwa

Kurs obejmuje ćwiczenia ze światłocieniem, studium rysunkowe i malarskie martwej natury oraz modela. Podstawy portretowania, zadania z kompozycji na podstawie martwej natury oraz detal architektoniczny. Kurs oferuje naukę klasycznego rysunku dla kandydatów na wyższe uczelnie oraz dorosłych hobbystów.

Prowadzący: Marcin Jedlikowski

Kurs historii sztuki

Kurs obejmuje sztukę na przestrzeni dziejów – od prehistorii po współczesność. Zakres prezentowanego materiału zgodny jest z kanonem, który obowiązuje na egzaminach maturalnych z historii sztuki oraz na egzaminach na studia. Dla dorosłych proponujemy cotygodniowe wykłady przybliżające najciekawsze zjawiska w sztuce światowej.

Prowadzący : Wojtek Mazan

Zapisy:

501 839 067 – rysunek i malarstwo

506 269 214 – historia sztuki

Instruktorzy:

Marcin Jedlikowski (ur. 1985 r.) absolwent krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki na Wydziale Malarstwa. Dyplom w 2010 r. w pracowni prof. Leszka Misiaka. Od 2007 roku członek Stowarzyszenia Kulturotwórczego Nie z tej Bajki, a od 2008 roku także członek krakowskiej Grupy Artystycznej STRUPEK.

Wojtek Mazan (ur. 1981 r.) absolwent Instytutu Historii Sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończył także studia podyplomowe: animator i manager kultury oraz edukacja artystyczna – fotografia. Założyciel i lider Stowarzyszenia Kulturotwórczego Nie z tej Bajki, w ramach którego realizuje projekty artystyczne łączące fotografię i historię lokalną. Archiwista-pasjonat, lokalny aktywista.

9 thoughts on “Kursy przygotowawcze na studia artystyczne

 1. Kiedy rozpoczynają się wykłady z Historii sztuki dla dorosłych i zajęcia z fotografii? Na ile wcześniej trzeba się zapisać?

  1. Grupa historii sztuki dla dorosłych się nie utworzyła. Zajęcia z fotografii odbywają się we wtorki o 18.00. Zapraszam!

  1. Na zajęcia z rysunku zapraszamy młodzież gimnazjalną, licealistów przygotowujących się do egzaminu na kierunki artystyczne a także starszych pasjonatów :). niema górnej granicy wiekowej.

  1. Tak kursy będą odpłatne.
   Fotografia dla młodzieży i dorosłych: 25zł/zajęcia – 2 godziny
   Historia sztuki dla młodzieży – przygotowanie do matury: 50 zł/zajęcia – 1,5 godziny
   Historia sztuki dla dorosłych – wykłady: 5zł
   Rysunek i malarstwo: 70zł/zajęcia-3 godziny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *