SZKOŁA SZTUKI VOL.2

Kursy „Szkoły Sztuki” są kontynuacją zadania publicznego pod tą samą nazwą realizowanym we wrześniu i październiku i dotowanego przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski. Ogromne zainteresowanie kursami kilkakrotnie przewyższyło zakładaną wcześniej ilość beneficjentów zadania, dlatego obecnie stworzone zostały dwie dodatkowe grupy dla młodzieży (łącznie trzy grupy), dodatkowa grupa z historii sztuki (zaawansowana), a także powiększona została grupa dziecięca.

Kurs artystyczny dla młodzieży obejmuje naukę klasycznego rysunku dla kandydatów na wyższe uczelnie, czyli ćwiczenia rysunkowe i malarskie martwej natury, modela, podstawy portretowania, zadania z kompozycji oraz detal architektoniczny. Dodatkowo młodzież uczestniczyć będzie w kursie historii sztuki, który obejmuje sztukę na przestrzeni dziejów – od prehistorii po współczesność. Zakres prezentowanego materiału zgodny jest z kanonem, który obowiązuje na egzaminach maturalnych z historii sztuki oraz na egzaminach na studia. Kurs kierowany jest do osób w wieku od 14 do 19 lat.

Zajęcia pobudzające kreatywność dla dzieci składać się będą z ćwiczeń sięgających do różnych aspektów twórczości (ćwiczenia plastyczne, elementy projektowania, dekorowania) oraz zabaw służących usprawnianiu twórczego myślenia. Uczestnicy będą mieli okazję bawić się w niekonwencjonalny sposób słowami i przedmiotami codziennego użytku, rozwiązywać zadane problemy, tworzyć zabawki, instrumenty muzyczne, obrazki. Zajęcia dedykowane są dzieciom w wieku od 7 do 13 lat.

 

Działanie współfinansowane jest z budżetu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski w ramach dotacji celowej udzielonej na zadanie pod nazwą „Szkoła Sztuki” w 2017 roku.

 

Patroni medialni:                       

Relacja Lokalnej.24 z otwarcia „Szkoły Sztuki”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *