„Trzy gracje” – wystawa malarstwa

Trzy gracjePaulina Gębica, Monika Misztal i Dorota Orlof „TRZY GRACJE” wystawa malarstwa – wernisaż 17 października 2008 roku o godz.17. Galeria Uwaga Schody, ul. Siennieńska 54 (budynek Miejskiego Centrum Kultury)

Wystawa „Trzy Gracje” to prezentacja malarstwa trzech indywidualności, które łączy przyjaźń, wspólna pasja i próby poszukiwania własnego języka malarskiego. Paulina Gębica, Monika Misztal i Dorota Orlof są studentkami drugiego roku Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W obrazach prezentowanych na wystawie w Galerii Uwaga Schody malarki pozwalają sobie wyjść poza dotychczas uprawiany sztywny schemat studium natury. Są to ich pierwsze kroki w określaniu właściwego dla każdej oblicza twórczego.
Paulina Gębica ur. w 1985 roku w Tarnowie. Ukończyła Liceum Plastyczne i Studium Konserwacji w Tarnowie. Obecnie studentka II roku Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego. Zajmuje się przede wszystkim malarstwem.
Monika Misztal ur. w 1986 roku w Ostrowcu Św. Absolwentka IV L.O. im. Norwida tamże. Na swoim koncie ma wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Członkini Stowarzyszenia Kulturotwórczego Nie z tej Bajki. Obecnie studentka II roku na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie w pracowni prof. Andrzeja Bednarczyka. Kocha chodzić po pięknych dolinach.
Dorota Orlof ur. w 1987 roku w Krakowie, gdzie mieszka do teraz. Uczęszczała do Liceum Ogólnokształcącego a także studiowała na Akademii Pedagogicznej na kierunku edukacja artystyczna. Obecnie studiuje na II roku Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego. Tym samym spełnia jedno ze swoich życiowych marzeń!
Wystawa czynna do połowy listopada od poniedziałku do piątku w godz. 9-17.

Organizatorem wystawy jest Stowarzyszenie Kulturotwórcze Nie z tej Bajki przy finansowym wsparciu Miejskiego Centrum Kultury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *